Kimlər Çempionlar Liqasına gedəcək? - SİYAHI

Kimlər Çempionlar Liqasına gedəcək? - SİYAHI


Futbol üzrə Çempionlar Liqasında 2018-2019 mövsümünün iştirakçılarının əksəriyyətinin adlarına aydınlıq gəlib.

"Report"un məlumatına görə, Azərbaycan çempionu "Qarabağ" mübarizəyə I təsnifat mərhələsindən başlayacaq. Bu mərhələnin hələlik 3 iştirakçısı müəyyənləşməyib.

Qrup mərhələsində isə 32 birbaşa vəsiqədən 26-nın sahibləri məlum olub. Daha 6 komanda əvvəlki mərhələləri adlamağı bacaran 6 ölkənin çempionu olacaq.

Qrup mərhələsi

"Barselona" (İspaniya)
"Atletiko" (Madrid, İspaniya)
"Real Madrid" (İspaniya)
"Valensiya" (İspaniya)

"Bavariya" (Almaniya)
"Şalke" (Almaniya)
"Hoffenhaym" (Almaniya)
"Borussiya" (Dortmund, Almaniya)

"Mançester Siti" (İngiltərə)
"Mançester Yunayted" (İngiltərə)
"Tottenhem" (İngiltərə)
"Liverpul" (İngiltərə)

"Yuventus" (İtaliya)
"Napoli" (İtaliya)
"Roma" (İtaliya)
"İnter" (İtaliya)

PSJ (Fransa)
"Monako" (Fransa)
"Lion" (Fransa)

"Lokomotiv" (Moskva, Rusiya)
MOİK (Moskva, Rusiya)

"Porto" (Portuqaliya)

"Şaxtyor" (Donetsk, Ukrayna)

"Brügge" (Belçika)

"Qalatasaray" (Türkiyə)

"Viktoriya" (Plzen, Çexiya)

6 ölkənin çempionu

Pley-off mərhələsi - Çempionlar Yolu

"Yanq Boyz" (İsveçrə)
PSV (Hollandiya)

Üçüncü təsnifat mərhələsi

AEK (Afina, Yunanıstan)
"Zaltsburq" (Avstriya)

Liqa Yolu

"Spartak" (Moskva, Rusiya)
"Benfika" (Portuqaliya)
"Dinamo" (Kiyev, Ukrayna)
"Standard" (Lyej, Belçika)
"Fənərbağça" (Türkiyə)
Çexiya vitse-çempionu

İkinci təsnifat mərhələsi

Çempionlar Yolu

ÇFR (Kluj, Rumıniya)
"Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya)
BATE (Borisov, Belarus)
Danimarka çempionu
Liqa Yolu
"Bazel" (İsveçrə)
PAOK (Yunanıstan)
"Ayaks" (Hollandiya)
"Şturm" (Qrats, Avstriya)
Birinci təsnifat mərhələsi
"Legiya" (Varşava, Polşa)
"Malmö" (İsveç)
"Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail)
"Seltik" (Şotlandiya)
APOEL (Kipr)
"Rusenborq" (Norveç)
"QARABAĞ" (AZƏRBAYCAN)
"Ludoqorets" (Razqrad, Bolqarıstan)
"Srvena Zvezda" (Belqrad, Serbiya)
"Astana" (Qazaxıstan)
"Spartak" (Trnava, Slovakiya)
"Şerif" (Tiraspol, Moldova)
"Valür (İslandiya)
HİK (Finlandiya)
"Kukesi" (Albaniya)
"Kork Siti" (İrlandiya)
"Zrinski" (Mostar, Bosniya və Herseqovina)
"Torpedo" (Kutaisi, Gürcüstan)
"Spartak" (Yurmala, Latviya)
"Şkendiya" (Makedoniya)
"Flora" (Estoniya)
"Sutyeska" (Nikşiç, Monteneqro)
"Alaşkert" (Ermənistan)
"Düdelanj" (Lüksemburq)
"Kruzaders" (Şimali İrlandiya)
"Suduva" (Mariyampol, Litva)
"Valletta" (Malta)
TNS (Uels)
"Vikinqur" (Qota, Farer adaları)
Sloveniya çempionu
Macarıstan çempionu
İlkin mərhələnin qalibi

İlkin mərhələ

"Linkoln" (Cəbəllütariq)
"Santa Koloma" (Andorra)
"Drita" (Kosovo)
San Marino çempionu

22-05-2018, 11:42



Fikirlər